Co warto wiedzieć o karmie bez zbóż dla psa?

0
626
Co warto wiedzieć o karmie bez zbóż dla psa

Psy są zwierzętami drapieżnymi, dlatego ich posiłek powinien składać się głównie z mięsa. Dodatki, które powinny znaleźć się w psiej diecie, to warzywa i rośliny zielone, ale w dużo mniejszej ilości. Zboża natomiast nie są wymagane. Niestety stanowią one głównie tani wypełniacz w produktach słabszej jakości. I choć nie zaszkodzą one psom, tak jak dzieje się to w przypadku kotów, to lepiej będzie, kiedy unikniemy ich w psiej diecie w zupełności.

 

Nie zawsze reklamy są dobre

Zapewnienie psu odpowiedniej diety może stanowić nie lada problem i wyzwanie. Obecnie, kiedy możemy wybierać w różnego rodzaju karmach czy sposobach żywienia, ciężko jest się w tym odnaleźć. Do wielu błędów w żywieniu tych zwierząt przyczyniają się także reklamy, pokazujące zdrowe i wesołe zwierzęta, cieszące się pełnią życia i chętnie zjadające podaną mokrą bądź suchą karmę – nawet tę najgorszej jakości. Nic więc dziwnego, że spora część osób sięgnie po taki produkt, nie zastanawiając się nad jego składem.

Niestety przekazywane treści reklamowe nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, bo o ile początkowo pies będzie czuł się dobrze, to nieodpowiednie proporcje, złej jakości mięso, którego ilość i tak jest skrajnie niska, a także dodawane tam substancje spowodują, że zwierzę z czasem zacznie chorować. Może dojść nie tylko do zaburzeń pracy układu trawiennego, ale również do alergii. Takie pożywienie spowoduje też braki w składnikach odżywczych, których w takim jedzeniu jest za mało, co może prowadzić do wielu różnych chorób.

 

Mniejsza dostępność lepszych karm

Nawet jeśli nie jesteś podatny na reklamy i szukasz najlepszej jakości karmy dla zwierząt, możesz mieć problem ze znalezieniem tej lepszej. Nic dziwnego. Innym, bardzo poważnym problemem, z którym spotykają się właściciele psów, jest fakt, że wysokiej jakości karma często nie jest dostępna w sklepach stacjonarnych. To duże utrudnienie, które powoduje, że opiekun zwierzęcia nierzadko sięga po to, co jest pod ręką. Alternatywą jest wybór karmy dostępnej online.

 

Jak karmić psa?

Karmienie psa powinno być skrupulatnie zaplanowane. Nie może pojawić się sytuacja, w której zwierzę nie dostanie posiłku, bądź dostanie byle jaki, bo akurat paczka z jego ulubionym jedzeniem się skończyła i wybraliśmy ten z marketu. Dlatego warto zamówić odpowiednią ilość pokarmu, by starczył on na dłuższy czas. Należy przy tym zachować ciągłość zamówień, aby nie być zmuszonym do wyboru jakiegokolwiek jedzenia. Prawdą jest, że dużo szerszy asortyment posiadają sklepy internetowe, a dodatkowo mają karmę wysokiej jakości, której można zamówić kilka paczek bądź puszek.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że karmę dla naszych zwierząt powinniśmy wybierać na podstawie tego, czy mamy w domu psa małej, średniej czy dużej rasy, bo każdy z nich będzie posiadał inne zapotrzebowanie. Dużo zależy także od tego, czy nasze zwierzę jest szczeniakiem, psem dorosłym czy może seniorem. W zależności od tych czynników powinniśmy dobrać karmę z odpowiednim składem. Należy także zwrócić uwagę, czy wybieramy jedzenie, które będzie dedykowane dla psów pracujących, dostarczające sporo energii. Może to mieć wpływ na późniejsze zachowanie zwierzęcia.

Karma dla psów bez zbóż to idealny wybór dla twojego czworonoga, ponieważ z pewnością poprawi to funkcjonowanie jego organizmu. Niestety podawanie zbóż, czy to przetworzonych, czy nie, może powodować alergię, biegunki lub obfite stolce. Dodatkowo karmy, które zawierają zboża, są dużo mniej przyswajalne. Co za tym idzie, zwierzę będzie czuło się głodne, więc będzie musiało zjeść o wiele więcej, niż potrzebuje. A to z kolei może przyczynić się do powstawania nadwagi, która dla psów jest bardzo szkodliwa i może doprowadzić do różnego rodzaju chorób przewlekłych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here