Dlaczego warto kupić dziecku hulajnogę trójkołową?

0
635
Hulajnogi trójkołowe

Jeśli Twoje dziecko nie może jeździć na rowerze bez dodatkowych kółek i nie jest w stanie jeździć na rowerku biegowym, prawdopodobnie nie będzie gotowe również na hulajnogę dwukołową. Dwukołowa hulajnoga wymaga od dziecka zachowania równowagi i jest sterowana za pomocą tradycyjnego skrętu kierownicy. Jest więc wiele rzeczy do przemyślenia podczas jazdy na dwóch kołach, co może zniechęcić mniej pewnych siebie, jeśli okaże się to początkowym wyzwaniem. Sprawdź też, jak wybrać pierwszą hulajnogę dla dziecka?

Hulajnogi trójkołowe – hulajnoga z 3 kółkami Scoot and Ride Highwaykick

Hulajnogi Scoot and Ride Highwaykick z 3 kołami oferują inne podejście i mają większą powierzchnię, a 3 koła oznaczają, że dziecko nie przewróci się bez podparcia, co podkreśla potrzebę zachowania równowagi podczas jazdy na hulajnodze. Hulajnogi z 3 kółkami świetnie nadają się do zwiększenia pewności siebie, a opanowanie hulajnogi jest niezwykle łatwe — co jest idealne dla mniej cierpliwych dzieci szukających niezależnych podróży.

Jak przygotować się do pierwszej przygody z hulajnogą?

Jeśli Twoje dziecko ćwiczyło jazdę po korytarzu lub przedpokoju w mieszkaniu, próbując opanować hulajnogę Scoot and Ride Highwaykick, może być już gotowe na plenerowe wyzwanie. Poniżej znajdziesz kilka naszych wskazówek, jak przygotować się do jazdy na świeżym powietrzu.

Wskazówka 1 – Jak używać hamulca w hulajnodze?

Upewnij się, że Twoje dziecko ma pełną kontrolę nad hamulcem, używając tylnej stopy do stopniowego nacisku, aż do całkowitego zatrzymania.

Wskazówka 2 – Czy jeżdżenie hulajnogą po wodzie ją spowalnia?

Jeśli koła zamoczą się, będą mniej skuteczne. Należy o tym pamiętać i utrzymywać się z dala od kałuż. Utrzymuj też stałe tempo, aby uniknąć wypadków.

Wskazówka 3 – Jazda na hulajnodze i omijanie przeszkód

Przeszkody to świetny sposób na uporanie się z manewrowaniem przed wyruszeniem w pierwszą wielką przygodę plenerową. Użyj niektórych domowych sprzętów do wplatania ich w tor jazdy by dziecko nauczyło się omijania.

Wskazówka 4 – Załóż dziecku kask do jazdy na hulajnodze

Bądź bezpieczny. Jeśli to pierwsza przygoda, przygotuj się na kilka początkowych problemów. Zapewnij dziecku bezpieczeństwo i ochronę, upewniając się, że nosi kask.

Wskazówka 5 – Ustal zasady przed wyruszeniem w plener z hulajnogą

Zaufanie dziecku i pozwolenie na samodzielną jazdę, może wydawać się nieco zniechęcające. Przed wyruszeniem w trasę należy uzgodnić z dzieckiem pewne zasady dotyczące hulajnogi Scoot and Ride Highwaykick. Porozmawiaj o możliwych niebezpieczeństwach i ustal ograniczenia dotyczące tego, jak daleko może się od Ciebie oddalać.

Wskazówka 6 – Zawsze uważnie odkładaj hulajnogę

Jeśli musisz na chwilę odłożyć hulajnogę, upewnij się, że nie przeszkadza innym, nie stanowi zagrożenia potknięcia lub przeszkody, która może powodować problemy dla innych.

Wskazówka 9 – Uważaj na krawężniki

Jedź zawsze środkiem chodnika i z dala od krawędzi krawężnika.

Wskazówka 10 – Obserwuj otoczenie podczas jazdy

Miej oko na pieszych i bądź uprzejmy. Zwolnij, gdy się do nich zbliżysz i bądź przygotowany na zeskoczenie i spacer, jeśli to konieczne.

Sprawdź ofertę hulajnóg na Active Kid.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here