Jak urządzić dziecięcy pokój?

0
427
biurko babushka

Okres wakacyjny powoli się kończy. Nadchodzi czas powrotu naszych pociech do szkoły. Warto się zastanowić, czy podczas gdy, nasze dzieci korzystają jeszcze z czasu wolnego, nie przeprowadzić małego odświeżenia przestrzeni, w której, w nadchodzącym roku szkolnym, spędzać będą najwięcej czasu. Tą przestrzenią jest ich własny pokój. Jak go urządzić? Przeczytaj w poniższym wpisie.

Dziecięcy pokój – oaza spokoju

Pokój dziecka to niewątpliwie jedno z ważniejszych przestrzeni w całym mieszkaniu. Powinien być komfortowy, przytulny, funkcjonalny i spełniający funkcje zabawy oraz nauki. Jak go dobrze urządzić? O co zadbać w pierwszej kolejności? Jakich materiałów użyć? Czym się kierować podczas doboru kolorystyki? Jakie przedmioty powinny się tam znaleźć? To pytania, które zadaje sobie z pewnością wielu rodziców. Odpowiadając na nie w pierwszej kolejności należy zadbać o właściwe wyposażenie pokoju, dobór kolorystyki ścian, mebli, być może także tapet czy paneli tapicerowanych. Warto także rozplanować oświetlenie pomieszczenia, aby w naturalny sposób wykorzystać promienie słoneczne, wzbogacając przestrzeń o sztuczne światło, które pomoże w zachowaniu odpowiedniej jasności we wnętrzu.

Przy doborze barw na ścianach, warto kierować się kolorami, które najczęściej widzimy w otaczającym nas świecie tj. wszelkie odcienie błękitu, zieleni, bieli, szarościach czy pastelach. W tych kolorach każdy człowiek, niezależnie od płci i wieku czuje się dobrze i komfortowo. Myśląc o urządzaniu pokoju dla dziecka można dodać do tego ciepłe barwy oraz takie odcienie, jak pomarańczowy czy żółty, które naturalnie wpłyną na komfort oraz wystrój.

Kolejnym nie lada wyzwaniem jest właściwe umeblowanie. Pokój dziecięcy należy podzielić na dwie strefy – strefę nauki oraz strefę zabawy. Jak łatwo się domyśleć ze strefą wypoczynku nie powinniśmy mieć większych problemów, bo jest to w zasadzie odpowiednie łózko, w którym warto zwrócić szczególną uwagę na właściwy materac. Jednak dobrze wykonana strefa pracy wymagać będzie od nas sporego zaangażowania.

Wybieramy biurko dla dziecka

Kluczowym i centralnym miejscem tego obszaru jest oczywiście biurko dla dziecka. Zakup biurka dla dziecka oraz właściwy jego dobór pod względem funkcjonalności stanowi nie lada wyzwanie. W tym miejscu siłą rzeczy nasuwa się kolejne pytanie – na co zwrócić uwagę przy wyborze biurka dla dziecka? Odpowiadając w pierwszej kolejności, jego wysokość – zależna od wzrostu naszych pociech. Na szczęście rynek oferuje cały wachlarz możliwości, od konkretnego wymiaru stałego dobieranego do wieku, po biurka z możliwością regulacji wysokości.

Kolejnym elementem to funkcjonalność, czy będzie służyć tylko do nauki, czy oprócz tego jeszcze stanowić element, który zapewni spędzanie wolnego czasu i realizacje hobby. W tym drugim wariancie warto wziąć pod uwagę możliwość zastosowania dodatkowej nadstawki, która może być wspaniałym elementem na przechowywanie dodatkowych przedmiotów. Więc jakie biurko dla dziecka kupić – najlepiej niech ono samo sobie wybierze, my tylko pilnujmy, żeby miało właściwą ilość szuflad oraz wysokość, zmieściło się w nowym pokoju oraz nie stanowiło zagrożenia i było po prostu bezpieczne. Najważniejsze jest to, aby podobało się głównemu zainteresowanemu, czyli naszym skarbom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here