Jaki wybrać laktator?

0
1017

Matki karmiące piersią chcące zapewnić sobie sprawne oraz komfortowe odciąganie pokarmu, powinny zdecydować się na zakup laktatora. Zatem jaki laktator elektryczny kupić, aby być w pełni zadowolonym?

Wiele narodzonych dzieci nie może być karmione piersią ze względu na trudności z chwytaniem sutka lub ssaniem. Na taki stan rzeczy często wpływają przedwczesne narodziny, szczególne potrzeby oraz zły stan zdrowia. Czasami konieczność leczenia takich noworodków wymaga ich rozdzielenia z matką. W takiej sytuacji doskonale sprawdzają się laktatory.

Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór laktatorów do odciągania pokarmu. Można zdecydować się na laktator ręczny lub elektryczny. Podczas wyboru laktatora przed każdą kobietą stoją istotne decyzje. Zrozumienie różnic pomiędzy poszczególnymi urządzeniami pomaga określić oczekiwania względem laktatora.

Laktator ręczny czy elektryczny – jaki wybrać?

Co prawda laktatory ręczne są tańsze od modeli elektryczne, pracują znacznie ciszej oraz są bardzo praktyczne podczas sporadycznego odciągania mleka, niemniej ich częste użytkowanie jest bardzo pracochłonne.Utrzymanie odpowiedniego podciśnienia wymaga od kobiety stałego pompowania go dłonią.

Z kolei laktator elektryczny jest dużo łatwiejszy i wygodniejszy w użyciu, gdyż za utrzymanie próżni odpowiada specjalny silniczek.

Nic zatem dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się laktatory elektryczne, które to są wyposażone w funkcjonalny mechanizm, który nie wymaga wkładania zbyt dużego wysiłku podczas wykonywania tej czynności.

Dobrej jakości, elektryczny laktator dla matek karmiących sprawia, że
każda kobieta może się zrelaksować, a w tymczasem laktator poprzez rytmiczną pracę pobudza laktację i odciąga odpowiednią porcję mleka dla ukochanego maluszka.
Zakup takiego laktatora to bardzo dobry wybór, gdyż ułatwia on każdej kobiecie powrót do pracy dając jednocześnie możliwość karmienia dziecka naturalnym pokarmem z butelki przez inne osoby

Laktator pojedynczy czy podwójny – jaki wybrać?

Na rynku dostępne są laktatory pojedyncze oraz podwójne.

Urządzenie pojedyncze est doskonałym rozwiązaniem do sporadycznego odciągania pokarmu. Z kolei laktator podwójny, który to pobiera mleko matki z obu piersi jednocześnie doskonale sprawdza się do regularnego odciągania pokarmu.

To funkcjonalne urządzenie nie tylko skraca o połowę czas odciągania mleka, lecz także pozwala uzyskać znacznie więcej pokarmu, niż podczas jego naprzemiennego odciągania z każdej piersi.

Jest to idealny wybór dla zapracowanych mam, które maja ograniczoną ilość czasu dla swojego dziecka. Co więcej pokarm uzyskiwany poprzez odciąganie go z obu piersi jednocześnie wyróżnia się również wyższą zawartością tłuszczu oraz kalorii.
Idealnym rozwiązaniem są lekkie i przenośne laktatory, których to kobieta może używać w każdym miejscu.

W większości laktatorów jest stosowana nowoczesna technologia, naśladująca naturalny dla dziecka rytm ssania, co pozwala odciągać większa ilość pokarmu w znacznie krótszym czasie.

Zakup odpowiedniego laktatora jest dobrym rozwiązaniem, które pozwala na długo delektować się maluszkowi naturalnym pokarmem matki.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala19/domains/smykowo.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here