Kurtka ramoneska

0
964
Kurtka ramoneska

Niegdyś uznawana była za szczyt nonszalancji oraz przynależenie do rockowej popkultury. Dziś jest dostrzegana na ulicach miast na tyle często, że już właściwie stała się produktem tak ogólnodostępnym, jak mleko kupowane co rano. Ramoneski noszą dzisiaj dosłownie wszyscy.

Poszczególne modele różnią się między sobą fasonami oraz brakiem pewnych szczegółów, np. wiele obecnie produkowanych ramonesek często nie posiada dolnego paska do zapinania kurtki, co w klasycznym modelu tej kurtki przez fanów rockowego stylu zawsze było nie do pomyślenia. Kiedyś taką kurtkę można było sobie sprowadzić jedynie z zagranicy. Nawet sama Beata Kozidrak w którymś z wywiadów przyznała się, że swoje pierwsze ramoneski kupowała od prostytutek w hotelach, gdzie nocowała po koncercie, bo zdobycie takiego ciucha w oficjalnym obiegu graniczyło niemal z cudem.

Dziś ramoneski mogą być nie tylko skórzane. Robi się je także z bardziej miękkich materiałów, przyjmują wtedy charakter typowych kurtek przejściowych, dobrych na nieco chłodniejsze dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here