Nowoczesne technologie w szkole – w co warto zainwestować?

0
161
Nowoczesne technologie w szkole

Nauka w polskich szkołach powinna być wspierana na wszelkie sposoby, również za pomocą najnowocześniejszych technologii. Obecnie mamy do dyspozycji szereg różnych rozwiązań, które pomogą uczniom w konkretnych przedziałach wiekowych zdobywać wiedzę. W które z nich warto zainwestować?

LEGO® Education

Klocki LEGO® uwielbiają wszyscy- zarówno dzieci, jak i dorośli. Marka postanowiła wykorzystać ten fakt, udostępniając nauczycielom różnego typu pomoce naukowe, przeznaczone dla młodszych oraz starszych uczniów. Niektóre zestawy pomagają uczyć się przez zabawę, inne zdobywać kompetencje społeczne. Te, które przeznaczone są dla starszaków, wprowadzają ich w świat fizyki i automatyki. Zaletą zestawów z serii LEGO® Education jest fakt, iż korzystanie z nich jest niezwykle proste i nie wymaga większego przygotowania ze strony pedagogów.

Tablice interaktywne

Innym narzędziem, w które powinna zostać wyposażona każda szkolna sala, są tablice interaktywne. Nauczycielom ułatwiają one przekazywanie wiadomości, uczniom natomiast rozumienie poszczególnych treści. Dzięki nim lekcje stają się o wiele ciekawsze, istnieje również możliwość tłumaczenia konkretnych partii materiału na praktycznych przykładach, które w lepszy sposób trafiają do uczniów. Tablice sprawdzają się zarówno na przedmiotach ścisłych, jak i humanistycznych.

Drukarka 3D

Kolejnym urządzeniem, które przydatne będzie na niemal każdym przedmiocie, jest drukarka 3D. Służy ona przede wszystkim nauczycielom, jednak w miarę możliwości mogą z nią pracować również uczniowie. Umożliwia wydrukowanie rekwizytów, które następnie zostaną wykorzystane w czasie lekcji. Tego typu akcesorium, choć stosunkowo nowe, zyskało dużą popularność w szkołach każdego szczebla.

Laptopy dla uczniów

Laptopy i tablety dla uczniów to obowiązkowe wyposażenie szkoły, która chce umożliwić swoim wychowankom dobry start w przyszłość. Umożliwiają one samodzielną pracę i zdobywanie informacji, których zakres znacząco wykracza poza realizowany materiał. Tego rodzaju sprzęt powinien być dostępny zarówno w czasie lekcji, jak i po ich zakończeniu, na przykład w szkolnej bibliotece.

Robot do programowania

Robot do programowania pozwala wprowadzić uczniów w świat informatyki i automatyki, przekazując wiedzę przez zabawę. Posiada wiele funkcji, które dostosowane są do poziomu oraz wieku osób korzystających. Dobrze sprawdza się zarówno w czasie lekcji informatyki, jak i podczas zajęć dodatkowych, organizowanych dla osób uzdolnionych i chętnych do rozwoju w tej dziedzinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here