Czym są osłonki do łóżeczka?

0
432
ochraniacz do łóżeczka

Osłonki do łóżeczka mają zapewnić ochronę dziecka podczas snu lub odpoczynku. Pomimo tego wiele specjalistów nie jest pewnych, czy ochraniacz do łóżeczka zapewnia stuprocentowe bezpieczeństwo dziecka. W tekście tym wskażemy zalety osłonek do łóżeczka, to czy faktycznie są bezpieczne oraz informacje, na jakiej stronie internetowej znajdziemy jedne z najlepszych ochraniaczy do łóżeczka.

Czemu dokładniej mają służyć osłonki do łóżeczka?

Przede wszystkim ich zadaniem jest zabezpieczenie dziecka podczas odpoczynku w łóżeczku. Powstały one kilka lat temu, a miało to związek z tym, że przepisy dotyczące szczebelków w łóżeczkach nie były jasno określone i były one montowane na tyle rzadko, że dziecko na spokojnie mogło włożyć pomiędzy nie stópkę lub nawet główkę, co mogło spowodować nawet uduszenie się dziecka. W obecnych czasach przepisy te są bardzo mocno zacieśnione i odległość szczebelków musi być na tyle ciasna jak to tylko możliwe. Pomimo tego wiele rodziców nadal decyduje się na zakup takiego ochraniacza, aby zapobiec możliwości włożenia stópki lub rączki czy uderzenia się w główkę przez dziecko.

Osłonki do łóżeczka niewątpliwie są dodatkową dekoracją w pokoiku dziecka, a wybierane są w taki sposób aby wizualnie pasowały do koloru pokoju oraz pościeli znajdującej się w łóżeczku. Tutaj należy się zatrzymać, aby sprawdzić to, czy osłonki do łóżeczka są na pewno bezpieczne. Ostatnimi czasy odnotowano wiele przypadków zespołu nagłego zgonu niemowlęcia (SIDS), które były spowodowane właśnie ochraniaczami, które były wmontowane w górze łóżeczka dziecka. Wynikało to z tego, że dziecko podczas snu, tak jak każdy człowiek ma niekontrolowane ruchy i nieświadomie może zrobić sobie krzywdę. Przykładem takiego nieświadomego zachowania jest włożenie rączki w materiał, które może skutkować odplątaniem materiału i osunięciem się go na główkę dziecka co może doprowadzić do podduszenia. Jeżeli decydujemy się na tego typu akcesorium musimy być bardzo wyczuleni na podobne sytuacje i najlepszym rozwiązaniem byłoby co jakiś czas zaglądać do pokoiku dziecka. Należy tutaj podkreślić, że niebezpieczeństwo podduszenia najczęściej pojawia się w sytuacji, gdy dziecko jest jeszcze malutkie, więc wiele specjalistów wnioskuje o to, aby osłonki do łóżeczka były zakładane dopiero kilka miesięcy po narodzeniu dziecka.

Ochraniacze do łóżeczka

Ochraniacz jest najbardziej przydatny w momencie, kiedy dziecko stanie się troszkę większe i będzie chciało siadać, stawać czy turlać się. Wtedy będzie to świetny sposób na amortyzację upadków dziecka, co zniweluje wiele urazów, które mogłyby się pojawić jeżeli nie byłoby go przyczepionego do szczebelków w łóżeczku. Ochraniacz do łóżeczka może mieć również dodatkowy plus w momencie, kiedy w pokoiku dziecka jest wiele okien, przez co może pojawić się chłód. Ma on wtedy za zadanie odgrodzić dziecko od zimniejszego powietrza, co może uchronić go przed przeziębieniami.

Jednymi z najbardziej polecanych ochraniaczy są osłonki, które znajdziemy na stronie bubaland.pl/oslonki-do-lozeczka. Ochraniacze znajdujące się w powyższym sklepie dopasowują się do większości łóżeczek, a cena nie przewyższa kwoty 75 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here