Wózek trójkołowy czy czterokołowy – który wybrać?

0
721
Wózek trójkołowy czy czterokołowy

Wózek dziecięcy to jedno z najważniejszych akcesoriów każdego rodzica. Warto zastanowić się dłużej nad jego wyborem, ponieważ wyprawy z wózkiem na spacery czy po zakupy przez długi czas będą stanowić stały element codzienności.

Pod względem budowy wózki dziecięce możemy zróżnicować na dwa zasadnicze rodzaje – pojazdy trójkołowe i czterokołowe. Każdy z nich sprawdzi się w innych warunkach, więc przed zakupem musimy zastanowić się, czy potrzebujemy wózka jedynie do przemieszczania się z miejsca na miejsce, czy też chcemy realizować nasze sportowe pasje z dzieckiem u boku.

Trójkołowiec – idealny do miejskiego joggingu

Wózki trójkołowe, zwłaszcza te z kołami o dużej średnicy, są często wybierane przez rodziców, których pasją jest bieganie lub jazda na rolkach. Każdy z trójkołowców ma możliwość zablokowania przedniego koła, dzięki czemu rekreacja z dzieckiem jadącym w wózku jest dla niego zupełnie bezpieczna. Tak przystosowany pojazd będzie się lekko prowadził i nie musimy się obawiać, że w najmniej odpowiednim momencie zmieni kierunek jazdy.

Wózki trójkołowe niewątpliwie wygrywają także łatwością składania i mniejszymi gabarytami, dzięki czemu nie zajmą dużo miejsca w bagażniku samochodu. Niestety, trójkołowy wózek spacerowy nie będzie najlepszym wyborem do przedzierania się przez miejską dżunglę. Z uwagi na jedno koło w przedniej osi, stabilność takiego pojazdu jest ograniczona, o czym możemy się przekonać przy spotkaniu z pierwszym napotkanym krawężnikiem lub podjazdem przy schodach. Trójkołowym wózkiem także o wiele trudniej wsiąść do autobusu, tramwaju lub pociągu, a nie zawsze w naszym otoczeniu znajdzie się życzliwa osoba, która będzie gotowa pomóc w wejściu do pojazdu.

Wózek czterokołowy – ponadczasowa klasyka

Wózki o czterech kołach to najczęściej wybierane pojazdy dla maluszków. Czterokołowiec bez problemu poradzi sobie na większości nawierzchni, a dobra amortyzacja sprawi, że dziecko nie odczuje bardziej wymagających tras. We wszystkich wózkach czterokołowych przednie koła są skrętne i nieco mniejsze od tylnych. W szerokiej ofercie producentów bez problemu znajdziemy modele, w których możemy zablokować przednie koła, jeżeli nie potrzebujemy wykonywać licznych manewrów w tłumie ludzi lub w wąskich przejściach. Czterokołowy wózek bez problemu pokona każdy podjazd i krawężnik oraz nie straci stabilności, gdy zaskoczy nas dziura w chodniku.

Jeżeli mamy w perspektywie liczne wycieczki do pobliskiego lasu, gdzie będziemy przedzierać się przez nieutwardzone ścieżki, dobrym wyborem będą modele z pompowanymi kołami, które zamortyzują nierówności terenu. Na nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych, gdzie równe chodniki nie stanowią wyzwania dla spacerujących rodziców, wystarczą wózki z lekkimi, piankowymi kołami.

Wózki dziecięce w wersji trójkołowej oraz czterokołowej, znajdziesz w sklepie https://kinderprams.pl/pl/menu/wozki-dzieciece-premium-154.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here