Ile mleka dla noworodka

0
1012
ile mleka dla noworodka

Karmienie noworodka nie jest łatwym zadaniem. Tym bardziej w pierwszych dniach. Jeśli to nasze pierwsze dziecko to człowiek się wszystkim stresuje. Zastanawiamy się czy maluch się nadał, ale czy się też nie przejadł? Nasze doświadczenie jest tutaj bardzo znikome, a obawy bardzo duże. Nie zawsze też mamy kogoś, kto jest w stanie nam pomóc i powiedzieć ile mleka dla noworodka przygotować. Często nasi rodzice i rodzina też nie orientują się w tym i można od nich otrzymać błędne informacje.

Dla nas bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, dlatego zrobimy wszystko żeby je zachować. W ten sposób musimy dotrzeć do informacji, które na pewno będą dla nas przydatne i rozjaśnią nam, chociaż trochę ten temat związany z karmieniem mlekiem malucha.  Inaczej wygląda sytuacja, kiedy mama karmi noworodka. Wtedy tak naprawdę noworodek sam decyduje, kiedy ma dość i można będzie go od piersi odstawić. Odbije mu się i może iść spać, a zatem wtedy nasz problem się rozwiązuje.

Gorzej jest, jeśli mamy odciąga sobie mleko i teraz tata albo ktoś inny musi je podawać. Mleko przygrzewa się i jest do jednorazowego użytku, czyli jeśli będzie go za dużo to jest do wyrzucenia, a zatem trzeba wiedzieć ile dziecko je. To ile je ma wpływ na jego rozwój, dlatego jeśli je zbyt mało to trzeba to bardzo dokładnie obserwować. Wtedy będziemy wiedzieć czy z dzieckiem się dzieje coś nie tak i można się udać z tym do lekarza żeby to można było sprawdzić.

Mleko dla noworodka

Jeśli mleka będzie za mało i dziecko będzie ciągle głodne to niestety, ale będzie nam często płakać, a przecież tego nie chcemy. Jeśli chodzi o ilość mleka to zależna jest od tego ile maluch ma dni czy tygodni. Pierwsze dni to niewielkie zapotrzebowanie na mleko, bo wystarczy dziesięć mililitrów na raz.  To mała ilość, ale maluchowi to wystarcza. W drugim tygodniu życia noworodka ta ilość będzie już znacznie większa, bo będzie to około stu mililitrów mleka. Na tym przykładzie widać jak dziecko się szybko rozwija i jak zwiększa się jego zapotrzebowanie na jedzenie i kalorie. Jeśli dziecko ma już trzy tygodnie, ale nie więcej niż dwa miesiące to wtedy na raz może wypić nawet sto pięćdziesiąt mililitrów mleka.

niemowlę

Na dobę to jest bardzo duża ilość, bo ¾ litra aczkolwiek wszystko zależne jest od dziecka, dlatego trzeba będzie się z tym pod nie dostosować. Jeśli maluch już jest duży i skończył trzy miesiące to butelka sto osiemdziesiąt mililitrów jest odpowiednia żeby na jednym karmieniu zapełnić jego brzuszek.  Każdy rodzic bardzo szybko będzie miał w tej dziedzinie bardzo duże doświadczenie. Będziemy wiedzieć, kiedy karmić i jaką dawać ilość. Nasze dziecko nam będzie dawało znać, a im będzie starsze tym łatwiej będzie to wszystko zaobserwować, dlatego nie ma się, co tego bać. Na pewno sobie z tym poradzimy.

Przygotowanie butelek do mleka

Trzeba pamiętać, że takie butelki muszą być czyste. Tutaj nie ma żartów, bo nie chcemy przecież zaszkodzić naszemu dziecku? W takim razie trzeba się będzie przygotować do tego, że je karmimy i wtedy będziemy mieć kilka butelek. W jaki sposób można je czyścić? Można je czyścić chemicznie, ale można tez je wyparzyć. Wiele mam tak robi, że wrzuca butelki do gorącej wody i wraz z parą i wysoką temperaturą wszystkie zarazki i bakterie znikają. To dobry i skuteczny sposób, a jednocześnie taki, który nie wymaga od nas kupowania specjalnych urządzeń.

mama karmi

Jeśli chcemy kupić takie urządzenia to można wybrać sterylizator na kilka butelek i wtedy mamy problem z głowy. Każdy na pewno znajdzie dla siebie skuteczne rozwiązanie, które spowoduje, że można będzie sterylizować w skuteczny i bezpieczny sposób butelki na mleko dla naszego malucha.  Musimy również pamiętać, że smoczek też ma być sterylizowany. Z mlekiem nie ma żartów i jeśli będą jego pozostałości to może się to źle skończyć dla zdrowia naszego dziecka, a na pewno tego nie chcemy. Trzeba nauczyć się, że regularnie czyścimy butelki, a wtedy nie trzeba się martwić o jakiekolwiek problemy. Wiele mam sobie z tym poradziło to my również damy radę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here