Jaki materac do łóżeczka niemowlaka

0
850
jaki materac do łóżeczka niemowlaka

Długi i głęboki sen to absolutna podstawa dla zachowania właściwego rozwoju maluszka. Twoje dziecko musi często wypoczywać i na pewno sama już zdążyłaś to zauważyć, bo po prostu rośnie i zużywa spore ilości energii, dlatego jego organizm na bieżąco powinien się regenerować. Możesz mu w tym pomóc. Jeżeli dowiesz się, jaki materac do łóżeczka niemowlaka dobrać, stworzysz dla swojego malca komfortową przestrzeń do wypoczynku, która na pewno umili mu każdą noc czy popołudniową drzemkę. Na zwykłe materace z hipermarketów nawet nie patrz. Zdecyduj się na coś porządnego, wygodnego i przede wszystkim bezpiecznego, a twój maluszek w końcu będzie mógł zasnąć na idealnie stworzonym dla niego podłożu.

Bezpieczeństwo dziecka zawsze powinnaś stawiać na pierwszym miejscu

Nie możesz mu zaproponować produktów, co do których jakości sama nie jesteś przekonana. Zawsze, zanim w ogóle pomyślisz o zakupie jakiegoś modelu materaca, sprawdź, czy jest on wyrobem bezpiecznym dla osób najmłodszych. Możesz to zrobić w prosty sposób. Wejdź na stronę internetową producenta, wybierz z jego oferty interesujący się model i przeczytaj jego opis, by zobaczyć, czy udało mu się uzyskać pewne atesty i certyfikaty. W tym momencie za te najważniejsze uznaje się certyfikaty Instytucji Matki i Dziecka. Są one potwierdzeniem tego, że materac został przetestowany w różnych warunkach i we wszystkich testach wypadł pozytywnie – czyli dowiedziono, że jest on bezpieczny dla zdrowia malców.

Teraz czas zająć się poziomem twardości materaca

niemowlę

Jako że w nocy ciało twojego maluszka rozwija się najszybciej i najintensywniej, potrzebuje ono solidnego wsparcia i podtrzymania wszystkich jego newralgicznych partii. Zaleca się zatem, by materace dla niemowlaków były średniotwarde. Uważaj natomiast na modele strefowe, w których poszczególne części ciała zyskują lepsze podtrzymanie. Co prawda u osób dorosłych znakomicie się one sprawdzają, ale jednak ciało dziecka znacząco różni się od twojego, dlatego lepiej, by zostało równomiernie podtrzymane z każdej strony. Możesz także przeprowadzić mały test, dzięki któremu sama sprawdzisz, czy wybrany przez ciebie materac ma odpowiedni poziom twardości. Spróbuj po prostu postawić go tuż przy ścianie. Jeżeli materac sam bez problemu utrzyma się na podłodze – możesz po niego sięgnąć.

Jaki materac do łóżeczka niemowlaka wybrać?

Kolejnym kluczowym jego elementem będzie rodzaj wkładu. Na pewno powinnaś zainteresować się tym, co zostało umieszczone w materacu, gdyż typ wypełnienia wpłynie na końcowe właściwości produktu. Producenci zaproponują ci całą masę różnych rozwiązań. Będziesz mogła przebierać w materacach wykonanych z klasycznych sprężyn i pianki czy wyrobach wypełnianych lateksem, kokosem bądź kauczukiem. Tak naprawdę każdy z tych typów wypełnienia może dość dobrze się sprawdzić, ale jednak w przypadku materaców piankowych musisz uważać na ich poziom gęstości. Powinien być on jak najwyższy. Dlaczego? Ponieważ materace wypełniane pianką o niskiej gęstości na ogół są tak miękkie, że nie gwarantują sylwetce solidnego oparcia i jeszcze do tego często ulegają odkształceniom.

materac do łóżeczka niemowlaka

Materac to jednak nie wszystko. Gdy już zatem uznasz, że wiesz na sto procent, jaki materac do łóżeczka niemowlaka dobrać i zainwestujesz w porządny produkt, postaraj się od razu dopasować do niego właściwy pokrowiec. Podwyższy on jakość samego materaca i nada mu jeszcze lepszych właściwości. A pokrowce, podobnie jak materace, wykonywane są z wielu ciekawych materiałów.

Klasycznym wyborem będzie ten bawełniany. Jeżeli jednak postanowisz się na niego zdecydować, postaraj się kupić go w sklepie stacjonarnym, by móc go… powąchać. Jeżeli po nachyleniu się nad pokrowcem poczujesz charakterystyczny aromat octu, oznacza to, że najprawdopodobniej wykonano go z kiepskiej jakości bawełny, która szybko skurczy się w praniu. Uważaj natomiast na pokrowce wodoodporne, gdyż są mało higieniczne. A lepiej, by pokrowiec swobodnie przepuszczał powietrze, ponieważ wtedy pozwoli skórze dziecka oddychać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here