Ile śpi niemowlę

0
909
niemowlę

Narodziny dziecka to wyjątkowa chwila, ale rodzice mają wtedy wiele pytań i nie zawsze mogą na nie uzyskać odpowiedzi. Wszystko zależne będzie od tego gdzie tych odpowiedzi szukają. Od pierwszych dni z niemowlakiem w domu jest wielki stres. Trzeba się nim zajmować bardzo delikatnie, trzeba wiedzieć jak się zabierać na mycie i przewijanie. Na pewno dla malucha w tym czasie bardzo ważny jest sen. Dziecko może spać bardzo długo, dlatego akurat tym nie ma się, co przejmować. Rodzice, którzy mają już kolejne dziecko cieszą się, że to, które się urodziło ładnie śpi, bo to oznacza, chociaż chwile wytchnienia.

Przy dzieciach czasu nigdy nie ma zbyt wiele i rodzice dobrze o tym wiedzą, te osoby, które nie wiedzą to się szybko dowiedzą. Takie jest życie i trzeba mieć tego świadomość. Posiadanie dziecka to ogromna odpowiedzialność, dlatego trzeba wiedzieć jak to robić. Im mniej błędów popełnimy tym lepiej będzie dla nas, dlatego trzeba będzie się do tego w odpowiedni sposób zabrać. Wtedy bycie rodzicem jest znacznie łatwiejsze, a przecież o to nam właśnie chodzi.

Im lepiej będzie tym łatwiej i przyjemniej. Dbanie o dziecko to obowiązek na długie lata i teraz, kiedy jest jeszcze niemowlakiem to tak naprawdę wiele pracy nie mamy przy tym. Tak to niestety wygląda i wiele osób się o tym już przekonało. Warto też wiedzieć ile śpi niemowlę, żeby kontrolować czy wszystko jest w porządku, czy dziecku czegoś nie brakuje albo coś mu nie dolega. Niestety maluch nie powie nam, że coś jest nie tak, dlatego to my musimy szukać przyczyny tego, co się dzieje.

dziecko

Ile dziecko śpi do szóstego miesiąca życia?

Niemowlę, które się pojawiło dopiero na świecie i nie ma więcej jak miesiąc śpi nawet do dwudziestu godzin na dobę. Dzień śpi osiem godzin i w nocy śpi osiem lub więcej. Każde dziecko jest inne, dlatego nie można do każdego podchodzić w ten sam sposób. To oznacza, że trzeba obserwować swoje dziecko i wtedy będziemy wiedzieli jak to wygląda.  Jeśli dziecko ma trzy miesiące to wtedy w nocy śpi już znacznie dłużej, bo może to być dziesięć, a nawet dwanaście godzin. O wiele mniej śpi za to w dzień, bo wtedy jest to pięć może sześć godzin. Wtedy zaczyna nieco bardziej interesować się światem, dlatego ma to takie znaczenie dla niego żeby spać krócej w dzień. Wtedy rozwija się szybko i jest to dla niego ogromną zaleta.

Jeśli maluch ma już pół roku to sytuacja się zmienia, bo wtedy w nocy śpi znacznie dłużej i może to być kilkanaście godzin natomiast w dzień śpi mało. Sytuacja dopiero zmienia się u rocznego dziecka, kiedy raczej w dzień za wiele nie śpi, ale nadrabia to w nocy. Musi regenerować swoje siły tak żeby mieć więcej energii do zabawy i działania. Wtedy wiemy, że dziecko na pewno rozwija się w prawidłowy sposób i nic mu nie zagraża. Obserwacja jest tutaj wskazana, bo jest w stanie nam wiele powiedzieć o tym, co się dzieje z dzieckiem. Niektóre dzieci nawet, jeśli mają trzy miesiące to śpią krótko w dzień. W nocy wcale nie jest lepiej, ale to nie oznacza, że dzieje się z nimi coś nie tak. Po prostu taką mają naturę i tyle.

ile śpi niemowlę

Rozwój naszego dziecka

Często zdarza się tak, że te dzieci, które już na dobre poznały świat śpią krócej od innych. W ten sposób te są na nogach dłużej i mogą się więcej bawić i rozwijać. Te dzieci, które śpią po kilkanaście godzin dziennie niestety tak dobrze nie mają. Pomiędzy takimi dziećmi można zauważyć różnie, bo jednak dłużej mogą przyglądać się otoczeniu, poznawać nowe przedmioty i bawić się z rodzicami. Oczywiście dla rodziców, którzy są wyczerpani opieką dziecka, które zajmuje im mnóstwo czasu to, że dziecko śpi długo to wybawienie.

Nie ma się, co dziwić w tym czasie można wrócić do swoich obowiązków, których każdy ma bardzo dużo. Przy dziecku pracy jest mnóstwo i czasami trudno się z nią wyrobić, dlatego trzeba się cieszyć, że nasz maluch, chociaż na godzinę czy dwie zasnął i my możemy odetchnąć trochę i zajmować się domem. Oczywiście cały czas trzeba obserwować dziecko jak śpi tak żeby nie stwarzać dla niego żadnego niebezpieczeństwa. To zajmuje również bardzo dużo czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here