Ile powinno się przytyć w ciąży

0
1431
jedzenie

Dla wielu kobiet ciąża to czas, kiedy najbardziej się boją przytyć. Niestety nie każda kobieta ma to szczęście, że po niej praktycznie ciąży nie widać. Gdyby nie to, że ma duży brzuch to by nikt nie powiedział, że jest w ciąży. Większość kobiet ma problemy z tyciem w ciąży. Problem polega też na tym, że trzeba tutaj zachować umiar. Nie jest to łatwe zadanie do wykonania, ale na pewno trzeba się starać. Bardzo dużo kobiet, które przytyły w ciąży już tak pozostały. Niestety, ale zrzucenie wagi wcale nie jest łatwe tym bardziej, że wiele mam po ciąży siedzi ze swoimi pociechami w domu.

W tym czasie nie wychodzą za wiele i ruchu też dużo nie ma aczkolwiek pracy to jest akurat przy maluchu bardzo dużo. Trzeba uważać, bo bardzo szybko można przekroczyć pewne granice i powrót będzie wtedy bardzo trudny. Mówi się, że kobieta w ciąży może wszystko jeść, jeśli ma ochotę. Oczywiście tak jest, ale trzeba uważać, bo później z nadwagą nie pozostają osoby trzecie tylko właśnie ta kobieta, która niestety, ale nie zadbała o siebie wtedy, kiedy był na to czas.

Później jest coraz trudniej i trudniej i już łatwiej raczej nie będzie, dlatego trzeba uważać, co się je i w jakich ilościach. Nikt nie mówi, że mamy przechodzić w ciąży na restrykcyjną dietę aczkolwiek takie osoby też się zdarzają. Umiar daje bardzo dobre efekty, dlatego trzeba o nim pamiętać, a wtedy nie będzie obawy przytycia o wiele, wiele kilogramów. Jeśli w ciąży przytyjemy dwadzieścia czy trzydzieści kilogramów to oznacza, że jest z nami coś nie tak. W porę trzeba się za siebie wziąć, bo później będzie tylko ciężej, a na pewno tego nie chcemy.  Nadwaga to przecież złe samopoczucie i kiepskie zdrowie.

w ciąży

Ile można przytyć?

To wszystko zależne będzie tak naprawdę od tego ile dzisiaj ważymy i jaka mamy sylwetkę. Szczupła osoba nie przytyje zbyt wiele albo nie powinna przytyć, ale osoba, która ma tendencje do tycia ma o wiele gorzej.  To nie jest tak, że koleżanka przytyła dziesięć kilogramów i my się tym kierujemy. To się tak nie da. Tutaj trzeba znaleźć wagę dla siebie i wtedy będziemy wiedzieć jak to wszystko wygląda i czy nie przesadzamy z jedzeniem. Zadanie jak się okaże w pewnym momencie jest trudne do wykonania, ale trzeba się starać walczyć o to żeby po ciąży przez miesiące albo lata nie chodzić do swojej wagi.

Może się okazać, że w ogóle już nie wrócimy do tego, co było dawniej, co akurat nie będzie dla nas dobrą wiadomością.  Jest specjalny wskaźnik BMI, który pozwala nam obliczyć ile można przytyć do bezpiecznej wartości, jeśli zajdziemy w ciąże.  Można skorzystać ze specjalnego kalkulatora, który wskaże nam czy jest dobrze czy nie. Podajemy tam swoją wagę i do tego podajemy wzrost. Wtedy mamy wskaźnik BMI, jaki jest dla nas bezpieczny i trzeba będzie się tego trzymać. Jeśli wskaźnik wyjdzie nam zbyt duży to oznacza, że jest źle i trzeba coś z tym zrobić, dlatego warto jak najszybciej wejść i sobie sprawdzić, co u nas się dzieje.

Jak nie przytyć w ciąży?

ile powinno się przytyć w ciąży

Na pewno trzeba dobrze przyglądać się temu, co jemy, a wtedy nie będziemy mieć problemów z nadwaga. Na pewno słodycze odpadają i wszystko, co zawiera cukier. Unikać należy słodkich napojów gazowanych, które mają ogromne ilości cukru, dlatego trzeba będzie sprawdzać, co pijemy i w jakiej ilości. Do tego warto unikać tłustych smażonych potraw. To przecież też wpływa negatywnie na nasze zdrowie, a przy okazji na rozwój płodu. Ciężkostrawne jedzenie to nie jest najlepszy sposób na spożywanie posiłków i trzeba mieć tego świadomość.

Unikajmy jedzenia pieczywa czy klusek. Na ten czas warto również porzucić fast food. To nie jest dla nas czy jesteśmy w ciąży czy nie. To, dlatego trzeba będzie szybko to niezdrowe jedzenie wyrzucić ze swojej diety, a na pewno będą z tego same pozytywne efekty.  Można za to wprowadzić do swojej diety dużo warzyw i owoców. Można jeść przecież zdrowe ryby, chude mięso i różnego rodzaju makarony. Dzisiaj w sprzedaży znajduje się wiele produktów o niskiej zawartości kalorii, dlatego trzeba się rozejrzeć po rynku, a na pewno znajdziemy dokładnie to, co jest nam potrzebne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here