Ile wynosi zasiłek rodzinny

0
1177
ile wynosi zasiłek rodzinny

Wiele rodzin ubiera się o zasiłek rodzinny. Nie każdy może zasiłek otrzymać, bo nie mieści się w dochodach, które są do tego przewidziane. Te osoby, które zarabiają mało albo nie zarabiają nic mogą się starać o zasiłek rodziny i państwo im go da. Takie jest prawo, dlatego nie ma tutaj możliwości żeby jakiś urzędnik nam coś kombinował.  Musimy tylko wypełnić dokumenty i poczekać aż pieniądze pojawią się na naszym koncie. Właśnie na tym nam zależy, dlatego im szybciej to nastąpi tym lepiej dla nas. Kto może starać się o zasiłek rodzinny? Nie zawsze musi to być rodzic dziecka, bo również to być opiekun prawny.

Zanim zaczniemy interesować się tym czy otrzymamy zasiłek trzeba będzie sprawdzić próg, jakiego przekroczyć nie możemy. Obecnie ten próg wynosi 674 zł na jednego członka rodziny. Nie jest to wcale dużo, dlatego wystarczy, że jedna osoba z rodziny prasuje i ma minimalną pensje żeby w przypadku trzech osób szans na zasiłek już nie było. Jeśli mamy dziecko niepełnosprawne to wtedy taka kwota rośnie to 764 złotych. Nadal nie jest to dużo, dlatego wiele rodzin w Polsce się na nią nie łapie. Obecnie maksymalna kwota zasiłku na jedno dziecko wynosi 135 złotych. Oczywiście można również otrzyma dodatki do tej kwoty, ale sam zasiłek nie jest jakoś dużą kwotą i każdy rodzic dobrze wie, że na wiele te pieniądze nie wystarczą.

zasiłek rodzinny

Zasiłek na dziecko

Są pewne zasady, jeśli chodzi o dzieci, które mogą zasiłek dostać i do kwoty, jaka będzie uzyskania. Jeśli nasze dziecko nie ma więcej niż pięć lat to nie otrzymamy wyższej kwoty jak 95 złotych. Jeśli ma więcej niż pięć lat, ale nie więcej jak osiemnaście to kwota rośnie do 124 złotych. Na dziecko od osiemsetnego roku życia do dwudziestego czwartego jest najwyższa kwota, czyli 135 złotych. Jest wiele dostatków, które można wliczyć sobie do zasiłku. Lista jest dość długa i można tam znaleźć między innymi urodzenie dziecka.  Opiekę nad dzieckiem i korzystanie z urlop[y wychowawczego czy też kwota obliczana dla samotnego rodzica wychowującego dziecko.  Jeśli dziecko jest niepełnosprawne to również rodzicom przysługuje dodatek. Przy rozpoczęciu roku szkolnego rodzice również otrzymują pieniądze tak samo jak wtedy, kiedy dziecko uczy się poza miejscem zamieszkania.

Wychowanie dziecka

Jeśli weźmiemy pod uwagę zasiłek rodziny i dodatki to i tak nie wyjdzie z tego zbyt wysoka kwota. Wychowanie małego czy większego dziecka to wydatki bardzo duże. Trzeba się cieszyć z tego, co mamy, bo nie wszyscy takie szczęście mają. Wielu rodziców nie otrzymuje zasiłku rodzinnego, bo ich dochody o trochę przekraczają tę kwotę. Trzeba się zastanowić czy niecałe dwa tysiące złotych czy nieco ponad na trzy osoby to dużo? Na pewno nie, dlatego państwo powinno się zastanowić nad tym czy nie zwiększyć zasiłku rodzinnego.

pieniądze

Oczywiście otrzymujemy dzisiaj, 500+ ale jeśli rodzic nie pracuje, bo dziecko jest niepełnosprawne to niestety, ale ta kwota, która jest od państwa nie jest zbyt wysoka i na wiele nie wystarczy. Pieniądze są dzisiaj potrzebne na każdym kroku. Czasy się zmieniły i dzisiaj dziecko, które odstaje od swoich rówieśników strojem czy telefonem nie jest mile widziane w grupie. To, dlatego rodzice, którzy nie mają pieniędzy głowią się jak zrobić żeby ich dziecko nie miało później problemów. Takie mamy czasu i nic się na to nie poradzi. Dawniej dzieci chodziły w fartuchach do szkoły i wtedy nie było znaczenia, w co są ubrane.

Nawet najlepsze ciuchy były pod fartuchem i nikt ich nie widział. Dzisiaj jest inaczej, dlatego trzeba będzie się starać kupować wszystko swojemu dziecku, co przecież wcale nie jest takie proste. Nie na wszystko nas stać, bo nawet, jeśli sporo zarabiamy to nie damy sobie z tym rady.  Warto brać od państwa zasiłek i warto starać się o wszystkie dodatki, bo im jest ich więcej tym dla nas lepiej. To, dlatego trzeba orientować się w tym, co się w kraju dzieje i wykorzystywać każdą okazję do tego żeby na tym zyskać. Tak robi wiele osób i nie widać żeby narzekały, dlatego my możemy zrobić dokładnie tak samo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here