Jakie łóżeczko dla niemowlaka

0
987
do spania

Jak wiadomo dziecięce łóżeczko zajmuje czołowe miejsce na długiej liście zakupów przygotowanej przez młodych rodziców. Nie wszyscy mają jednak świadomość czym dokładnie powinno się kierować przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jakie łóżeczko dla niemowlaka będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wybór dziecięcego łóżeczka jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Jak wiadomo bardzo szeroka oferta asortymentowa nie zawsze będzie pomocna w podjęciu właściwej decyzji. Jakie czynniki należy zatem uwzględnić wybierając dziecięce łóżeczko?

Warto wiedzieć również, że łóżeczka dla dzieci przeważnie mają wymiary 120×60 cm albo 140×70 cm. Oczywiście zdecydowanie największą popularnością cieszą się dziecięce łóżeczka wyposażone w szczebelki. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wspomniany rodzaj mebla został już sprawdzony przez kilka pokoleń rodziców. Szczebelki gwarantują bowiem dziecku pewnego rodzaju bezpieczeństwo. Ponadto w niektórych łóżkach możliwe jest zdemontowanie poszczególnych szczebelków. W ten prosty sposób będą one mogły bez żadnego problemu pełnić swoje funkcje nawet przez kilka lat.

Co koniecznie trzeba uwzględnić przy wyborze dziecięcego łóżeczka?

jakie łóżeczko dla niemowlaka

Rekomendowane jest kupienie łóżka dziecięcego, które będzie wyposażone przez producenta w możliwość regulowania poziomu. Noworodki będą bowiem miały możliwość nie tylko i wyłącznie spania, ale również wypoczywania na jednym z wyższych poziomów. Trzeba także zaznaczyć, że w przypadku takiego ustawienia zarówno dzieciom będzie wygodnie, jak i rodzicom zdecydowanie prościej będzie się nimi zajmować. Nie wszyscy rodzice mają świadomość, że niemowlęta, a także starsze dzieci potrzebujące znacznie więcej przestrzeni najbardziej swobodnie będą czuły się na najniższym poziomie łóżeczka.

Kolejną kwestią, na którą koniecznie powinni zwrócić rodzice jest dobranie odpowiedniego materiału. Koniecznie trzeba pamiętać, że podejmując decyzję o zakupie łóżeczka dziecięcego z bardzo wysokiej jakości materiałów, jednorazowo rodzice wydadzą większą kwotę niż w przypadku wyboru gorszych jakościowo elementów. W dłuższej perspektywie czasowej wspomniany zakup będzie jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Nie tylko omawiany mebel będzie mógł dłużej służyć dziecku, ale również jego użytkowania będzie znacznie bardziej bezpieczne. Rekomendowane jest zaopatrzenie się w łóżeczko z drewna.

Dlaczego warto zdecydować się na łóżeczko niemalowane?

Zalecane jest, by łóżeczko dla dziecka było nie tylko drewniane, ale również niepomalowane. W przypadku, gdyby jednak do produkcji omawianego mebla zostały wykorzystane farby, zalecane jest bardzo dokładne sprawdzenie czy posiadają atest. Jak wiadomo małe dzieci bardzo często gryzą szczebelki, dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie podjęcie decyzji o zakupie łóżka z naturalnego materiału. Odradzane są łóżeczka z płyt wiórowych.

łóżeczko dla niemowlaka

W jakie dodatkowe opcje mogą być wyposażone dziecięce łóżeczka?

Warto mieć świadomość, że możliwość usuwania poszczególnych szczebli z łóżeczka sprawia, że dziecko będzie mogło zdecydowane dłużej z niego korzystać.

Wybranie właściwego materaca do łóżeczka

Rodzice podejmując decyzję o zakupie łóżeczka dla swojego dziecka muszą koniecznie pamiętać o materacu. Można zauważyć, że w ostatnim czasie rekomendowane są materace lateksowe charakteryzujące się ortopedycznymi właściwościami. Świetnym rozwiązaniem może być również materac z pianki HR, który posiada wysoką gęstość. Rodzice powinni mieć możliwość sprawdzenia czy dany materac będzie odpowiedni do łóżeczka ich dziecka.

W jakie akcesoria do dziecięcego łóżeczka rodzice powinni się zaopatrzyć?

Rodzice muszą pamiętać, aby dziecięce łóżeczko było wyposażone w konieczne akcesoria. Rekomendowane jest także zaopatrzenie się w specjalne ochraniacze na szczebelki, które będą w stanie zminimalizować uderzenia dziecka o nie. Z kolei baldachim będzie doskonale strzegł dziecko zarówno przed światłem, jak i innymi czynnikami zewnętrznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here