Jaki materac do łóżeczka dziecięcego

0
825
jaki materac do łóżeczka dziecięcego

Przyszli młodzi rodzice przed narodzinami dziecka mają do przemyślenie wiele ważnych decyzji. Począwszy od tego jak dziecko będzie miało na imię, przez zakup wyprawki po to jaki będzie wystrój pokoju dziecięcego. A to i tak nie wszystkie dylematy, które muszą rozwiązać. Wszystkie one są bardziej bądź mniej ważne, jednak wymagają zazwyczaj dłuższego zastanowienia. Często jest również tak, że przyszli rodzice mają różne zdanie na wiele tematów, co dodatkowo wydłuża czas podjęcia decyzji.

Wydaje się, że wybór imienia dla dziecka jest jednym z łatwiejszych zadań. Przecież dostępnych jest wiele modnych aktualnych imion zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynki. Jednak wybranie niepowtarzalnego, pasującego do jeszcze nienarodzonego dziecka imienia może być trudniejsze niż się wydawało. Później po narodzinach jest zazwyczaj tak, że rodzice nie wyobrażają sobie aby ich pociecha miała inaczej na imię, bo to które ma nadane pasuje do niego idealnie.

Innym ważnym wyborem dla przyszłych rodziców jest wybór wyprawki dla niemowlaka. W skład wyprawki wchodzi wiele bardziej i mniej potrzebnych rzeczy. Ich wyborem zazwyczaj zajmuje się przyszła mama. Wybór ten jest uzależniony od pory roku, w którym na świat ma przyjść dziecko.
Do podstawowego składu wyprawki zalicza się przede wszystkim ubranka dla dziecka, kombinezon, pieluszki, kosmetyki, rożki, kocyki i wiele innych.

materac do łóżeczka dziecięcego

Do wprawki należy zaliczyć również miejsce do spania dla dziecka.
Przed narodzinami dziecka należy zastanowić się gdzie niemowlę będzie spało. Czy będzie to od razu osobne miejsce do spania czy będzie spało we wspólnym łóżku ze swoimi rodzicami. To drugie rozwiązanie jest łatwiejsze do zorganizowania. Nie trzeba kupować osobnego łóżeczka czy też kołyski wystarczy zapewnić miejsce dla dziecka we wspólnym łóżku.

Dodatkowo dla pewności, że przypadkowo nie przygniecie się dziecka można kupić kokon, który zapewni dziecku zabezpieczenie i osobną przestrzeń w łóżku. Wspólne spanie jest komfortowe szczególnie dla mam, które decydują się karmić niemowlę piersią. Nie muszą wtedy wstawać w nocy do dziecka ilekroć zapłacze. Wystarczy, że przytuli je do siebie, przystawi do piersi i może dalej spać. Dziecko karmione piersią zazwyczaj je częściej niż to, które jest karmione mlekiem modyfikowanym. W tej sytuacji wspólne spania jest bardzie dogodne dla młodej mamy.

Jeżeli jednak rodzice nie zdecydują się na wspólne spanie z niemowlakiem muszą zastanowić się nad zorganizowaniem mu osobnego miejsca do spania. Tym miejscem może być wózek gondola czy też kołyska. Jednak obydwa te rozwiązania sprawdzą się tylko na początku, gdy dziecko jest mniejsze. Przez około pierwsze trzy miesiące. Po tym czasie trzeba będzie zapewnić dziecku większe łóżeczko. Takie, w którym będzie mu wygodnie. Warto więc się zastanowić czy od razu nie kupić większego łóżeczka, takiego które posłuży dziecku dłużej. Zakup większego łóżeczka ma wiele zalet. Łóżeczko posiada trzy poziomy wysokości materaca, którą dostosowuje się do wieku i poziomu rozwoju dziecka.

łóżeczko w pokoju

Najniższy poziom sprawdza się w pierwszych miesiącach, kiedy dziecko jest malutkie i śpi dość wysoko. Mama nie musi się zbytnio schylać. Na początku jest to utrudnione ze względu na pozostałości porodu. Lepiej jak dziecko leży wysoko, można je swobodnie podnieść i chociażby przewinąć jak zajdzie taka potrzeba. Jak dziecko podrośnie koniecznie trzeba obniżyć poziom łóżeczka na środkowy, ze względu na jego bezpieczeństwo. Dziecko, które siada mogłoby się samodzielnie złapać za szczebelki i wypaść przez barierkę. Poziom trzeci łóżeczka dedykowany jest dla dzieci najstarszych.

Poziom ten obniża się zazwyczaj wtedy, kiedy dziecko ma około roku. Dziecko jest wtedy już dość mobilne, posiada siadać, wstawać, chodzić i średnia wysokość łóżeczka byłaby dla niego niebezpieczna.
Wybierając łóżeczko dla dziecka należy też zastanowić się jaki materac do łóżeczka dziecięcego wybrać. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów. Należy poważnie zastanowić się nad tym przed zakupem materaca.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala19/domains/smykowo.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here