Kredki dla dzieci: czym się kierować przy zakupie?

0
49
Kredki dla dzieci

Prowadzisz sklep z zabawkami i szukasz kredek do swojego asortymentu? Jesteś rodzicem i pragniesz podarować piękne kredki swojemu uzdolnionemu plastycznie dziecku? A może potrzebne Ci materiały do żłobka lub przedszkola? Asortyment akcesoriów takich jak kredki, farbki i inne jest naprawdę spory. Na co zwracać więc uwagę, wybierając odpowiedni produkt? Podpowiadamy!

Bezpieczeństwo dla dziecka

Zasadniczy aspekt przy zakupie – kup takie kredki dla dzieci, które są bezpieczne dla malucha. Co to oznacza? W składzie nie może być substancji toksycznych. Zwróć uwagę, czy np. te drewniane nie są pokryte szkodliwym, woniejącym lakierem. Lepiej również wybierać modele bez papierka dookoła kredek – zwłaszcza dla najmłodszych. Pamiętaj też o dopasowaniu produktu do wieku dzieci. Pierwsze kredki nie mogą być zaostrzone, by maluch nie zrobił sobie lub innemu dziecku krzywdy.

Kredki a wiek – co jeszcze jest ważne?

Kwestia tego, ile maluch ma lat, przesądza o kolejnej jednej rzeczy: kształcie kredek. Najmniejsze szkraby nie są jeszcze nauczone chwytania cienkich przedmiotów. Dlatego jako pierwsze kredki dobrze sprawdzą się np. świecowe misie. Taki produkt pozwala malować całą powierzchnią kredek, a piękne kolory i forma misiowego pyszczka zachęci malucha do ćwiczenia zdolności motorycznych i koncentracji na malowaniu.

Sposób krycia powierzchni przez kredkę

Następny aspekt dotyczy tego, jak dany produkt jest w stanie pokryć powierzchnię papieru. Dlaczego to ważne? Maluch może nie przyciskać wystarczająco mocno przedmiotu do kartki. Najmłodsze dzieci, dopiero uczące się chwytać i poprawnie trzymać kredkę w małej rączce, miewają z tym problem. Dlatego część malująca powinna pozostawiać ładną warstwę koloru bez konieczności mocnego nacisku.

Różnorodność akcesoriów plastycznych

Dzieci mają już zestaw (lub kilka) kredek ołówkowych? Czas zatem na coś innego. Ważne, by maluch posiadał różnorodne akcesoria do kreatywnej zabawy. Wówczas nie znudzi się zbyt szybko kolorowanką albo rysowaniem. W ofercie Sovpol znajdziesz m.in. kredki dla dzieci:

  • świecowe – okrągłe bądź trójkątne,
  • plastikowe,
  • w zestawach z kolorową temperówką,
  • zawierające zróżnicowaną liczbę sztuk w opakowaniu (więcej kolorów – lepsza zabawa!).

Przeznaczenie kredek i gust dziecka

Na koniec warto zastanowić się, do czego konkretnie mają posłużyć nowe kredki. Pociecha lubi wypełniać barwami kolorowanki, gdzie jest dużo detali? W takiej sytuacji bardziej precyzyjne i lepiej zaostrzone akcesoria będą idealne. Pamiętaj tylko o bezpieczeństwie pod kątem wieku. Gdy natomiast dziecko woli tworzyć własne rysunki i malować po dużych powierzchniach, świecowe i miękkie kredki powinny się lepiej sprawdzić.

Powodzenia w szukaniu wymarzonych kredek dla maluchów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here