Oprogramowanie dla lekarzy – jak może pomóc w organizacji pracy?

0
327
Oprogramowanie dla lekarzy – jak może pomóc w organizacji pracy

Jak powinien wyglądać sprawnie działający gabinet lekarski? Najczęstszą odpowiedzią na tak postawione pytanie byłoby z pewnością wskazanie kilku kluczowych elementów takich jak: wysoka jakość obsługi pacjenta, nowoczesne standardy leczenia, sprawna i łatwa rejestracja oraz krótki czas oczekiwania na wizytę u specjalisty. Postulaty te są oczywiście w pełni uzasadnione, jednak zderzenie ich z faktyczną sytuacją wielu polskich placówek zdrowotnych zupełnie nie wytrzymuje tej próby. Świadczą o tym pojawiające się wciąż głosy zarówno sfrustrowanych i niezadowolonych pacjentów, jak i samego personelu medycznego, który niejednokrotnie również odczuwa negatywne skutki niewydolności systemu w poszczególnych instytucjach ochrony zdrowia. Odpowiedzią na te problemy okazuje się natomiast oprogramowanie medyczne, które oferuje np. Medchart, a które może wprost zrewolucjonizować codzienną pracę w gabinecie medycznym. Sprawdź, jak nowoczesne rozwiązania cyfrowe wspierają efektywne zarządzanie placówką zdrowotną. 

Dlaczego warto zainwestować w oprogramowanie dla lekarzy?

Nadmierna, przesadnie skomplikowana i absorbująca stanowczo zbyt dużo cennych zasobów biurokracja okazuje się jednym z kluczowych problemów wielu polskich gabinetów medycznych, stanowiąc o ich nieefektywnym funkcjonowaniu i złej organizacji czasu pracy. 

Z faktu tego wynika szereg kolejnych trudności, na czele z długim czasem oczekiwania na wizytę u lekarza, co jest w wielu przypadkach najbardziej palącym problemem, na który skarży się gros zniecierpliwionych pacjentów. Jednocześnie obowiązki biurokratyczne mają niezwykle istotne znaczenie w codziennej pracy medyków i trudno wyobrazić sobie dobrze prosperującą instytucję ochrony zdrowia bez chociażby regularnie i rzetelnie prowadzonej dokumentacji medycznej. Aby temu skutecznie zaradzić, kolejne placówki zdrowotne w Polsce decydują się zatem na wdrożenie do swoich gabinetów nowoczesnego oprogramowania medycznego, np. od Medchart. Kluczową motywacją do implementowania nowych rozwiązań cyfrowych przez polskie instytucje ochrony zdrowia jest przede wszystkim chęć zoptymalizowania codziennej pracy personelu medycznego i wyeliminowania przyczyn ich dotychczasowej niewydolności. 

Oprogramowanie medyczne dla lekarzy to sposób na lepszą koordynację codziennej pracy w placówkach zdrowotnych. To rozwiązanie przynosi bowiem szereg korzyści, pozwalając szczególnie na: 

 • wyraźne zredukowanie czasu poświęcanego każdego dnia na czynności biurokratyczne w gabinetach medycznych; 
 • przyspieszenie realizacji codziennych zadań;
 • zwiększenie jakości obsługi pacjenta i podniesienie poziomu ich satysfakcji z odbytej wizyty;
 • usprawnienie przebiegu konsultacji medycznej i zoptymalizowanie czasu jej trwania.

Poznaj możliwości oprogramowania medycznego Medchart 

Oprogramowanie do prowadzenia gabinetu medycznego posiada funkcjonalności, pozwalające na znaczne usprawnienie organizacji pracy medyków. Ma to szczególny wpływ na proces tworzenia dokumentacji medycznej – dzięki nowoczesnym rozwiązaniom cyfrowym jest on nie tylko dużo prostszy, ale również zdecydowanie krótszy, co ma niebagatelny wpływ na przebieg całej wizyty. Wykorzystanie zaawansowanego oprogramowania medycznego (np. od Medchart) gwarantuje bowiem: 

 • szybką, łatwą i wygodną rejestrację pacjentów za pośrednictwem kanału online;
 • rzetelną, przejrzystą i uporządkowaną dokumentację medyczną, do której wgląd mają również pacjenci; 
 • szybkie i proste wystawianie e-recept, e-skierowań, a także e-zwolnień w jednym miejscu;
 • łatwy dostęp do pomocnych baz kodów ICD-9 i ICD-10;
 • możliwość personalizacji ustawień zgodnie z indywidualnymi potrzebami każdego lekarza;
 • możliwość sprawnego wystawiania faktur i generowania raportów w sposób automatyczny;
 • wysoki poziom bezpieczeństwa przechowywania danych. 

Wymienione korzyści płynące z posiadania nowoczesnego oprogramowania medycznego są dowodem na to, że inwestycja w tego rodzaju produkty cyfrowe jest opłacalnym rozwiązaniem, widocznie usprawniającym pracę lekarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here